    Telemecanique Sensors XS1N12PC410D
    Part No.:
    XS1N12PC410D
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDXS1N12PC410D.pdf
    Description:
    INDUCTIVE SENSOR XS1 M12, L48MM,
    Sensing Distance:
    0.079" (2mm)
    Output Type:
    PNP-NC/NO, 4-Wire
    Voltage - Supply:
    12V ~ 24V
    Operating Temperature:
    -25°C ~ 70°C
    Ingress Protection:
    IP65, IP67, IP69K
    Datasheet:
    1. How to order XS1N12PC410D on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the XS1N12PC410D price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of XS1N12PC410D?
    Image XS1N12PC410D
    Part Number XS1N12PC410D
    Sensor Type Inductive
    Sensing Distance 0.079" (2mm)
    Output Type PNP-NC/NO, 4-Wire
    Material - Body Nickel-Plated Brass
    Voltage - Supply 12V ~ 24V
    Termination Style Connector
    Operating Temperature -25°C ~ 70°C