    TE Connectivity ALCOSWITCH Switches KA500B1/8
    Part No.:
    KA500B1/8
    Manufacturer:
    TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
    Category:
    Knobs
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDKA500B1/8.pdf
    Description:
    KNOB FLUTED 0.126" METAL
    Manufacturer:
    Series:
    KA
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Style:
    Cylindrical
    Type:
    Fluted
    Shaft Size:
    0.126" (3.20mm)
    Diameter:
    0.500" (12.70mm)
    Height:
    0.625" (15.88mm)
    Indicator:
    Line on Side
    Material:
    Metal
    Color:
    Black
    Features:
    6-32 Set Screw (2)
    Datasheet:
    1. How to order KA500B1/8 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the KA500B1/8 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of KA500B1/8?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of KA500B1/8.
    Image KA500B1/8
    Part Number KA500B1/8
    Manufacturer TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
    Series KA
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Style Cylindrical
    Type Fluted
    Shaft Size 0.126" (3.20mm)
    Diameter 0.500" (12.70mm)
    Height 0.625" (15.88mm)