    TDK Corporation YFF21PC1E103M
    Part No.:
    YFF21PC1E103M
    Manufacturer:
    TDK Corporation
    Category:
    Feed Through Capacitors
    Package:
    0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDYFF21PC1E103M.pdf
    Description:
    CAP FEEDTHRU 0.01UF 20% 25V 0805
    Manufacturer:
    TDK Corporation
    Series:
    YFF-P
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Capacitance:
    10000 pF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    25V
    Current:
    DC Resistance (DCR) (Max):
    Operating Temperature:
    Insertion Loss:
    Temperature Coefficient:
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height (Max):
    0.039" (1.00mm)
    Thread Size:
    Datasheet:
    1. How to order YFF21PC1E103M on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the YFF21PC1E103M price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of YFF21PC1E103M?
    Image YFF21PC1E103M
    Part Number YFF21PC1E103M
    Manufacturer TDK Corporation
    Series YFF-P
    Package/Case 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete
    Capacitance 10000 pF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 25V
    Current -
    DC Resistance (DCR) (Max) -
    Operating Temperature -
    Insertion Loss -
    Temperature Coefficient -
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height (Max) 0.039" (1.00mm)