    Susumu RR0510P-6491-D
    Part No.:
    RR0510P-6491-D
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRR0510P-6491-D.pdf
    Description:
    RES SMD 6.49KOHM 0.5% 1/16W 0402
    Resistance:
    6.49 kOhms
    Tolerance:
    ±0.5%
    Power (Watts):
    0.063W, 1/16W
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.016" (0.40mm)