    Susumu RR0510P-2211-D
    Part No.:
    RR0510P-2211-D
    Manufacturer:
    Susumu
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    0402 (1005 Metric)
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRR0510P-2211-D.pdf
    Description:
    RES SMD 2.21KOHM 0.5% 1/16W 0402
    Manufacturer:
    Susumu
    Series:
    RR
    Package/Case:
    0402 (1005 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Resistance:
    2.21 kOhms
    Tolerance:
    ±0.5%
    Power (Watts):
    0.063W, 1/16W
    Composition:
    Thin Film
    Features:
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package:
    Ratings:
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.016" (0.40mm)