    Susumu RG1005V-1331-B-T5
    Part No.:
    RG1005V-1331-B-T5
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRG1005V-1331-B-T5.pdf
    Description:
    RES SMD 1.33KOHM 0.1% 1/16W 0402
    Product Status:
    Active
    Resistance:
    1.33 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.063W, 1/16W
    Temperature Coefficient:
    ±5ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.016" (0.40mm)