CDRR7D45T125NP-221MC.pdf
CDRR7D45T125NP-221MC.pdf
| Inductance | 220 µH | 220 µH | 220 µH | 220 µH | 220 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 540 mA | 540 mA | 540 mA | 540 mA | 540 mA |
| Current - Saturation (Isat) | 440mA | 440mA | 440mA | 440mA | 440mA |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 830mOhm | 830mOhm | 830mOhm | 830mOhm | 830mOhm |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |
| Size / Dimension | 0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm) | 0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm) | 0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm) | 0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm) | 0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.201" (5.10mm) | 0.201" (5.10mm) | 0.201" (5.10mm) | 0.201" (5.10mm) | 0.201" (5.10mm) |