CDRR7D45T125NP-101MC.pdf
CDRR7D45T125NP-101MC.pdf
| Image |  |
| Series | CDRR7D45/T125 | CDRR7D45/T125 | CDRR7D45/T125 | CDRR7D45/T125 | CDRR7D45/T125 |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | - | - | - | - | - |
| Material - Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 100 µH | 100 µH | 100 µH | 100 µH | 100 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 730 mA | 730 mA | 730 mA | 730 mA | 730 mA |
| Current - Saturation (Isat) | 620mA | 620mA | 620mA | 620mA | 620mA |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 390mOhm | 390mOhm | 390mOhm | 390mOhm | 390mOhm |
| Q @ Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency - Self Resonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |
| Features | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm) | 0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm) | 0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm) | 0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm) | 0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.201" (5.10mm) | 0.201" (5.10mm) | 0.201" (5.10mm) | 0.201" (5.10mm) | 0.201" (5.10mm) |