CDRH2D11BNP-6R8NC.pdf
CDRH2D11BNP-6R8NC.pdf
| Image |  |
| Series | CDRH2D11B | CDRH2D11B | CDRH2D11B | CDRH2D11B | CDRH2D11B |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material - Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 6.8 µH | 6.8 µH | 6.8 µH | 6.8 µH | 6.8 µH |
| Tolerance | ±25% | ±25% | ±25% | ±25% | ±25% |
| Current Rating (Amps) | 720 mA | 720 mA | 720 mA | 720 mA | 720 mA |
| Current - Saturation (Isat) | 600mA | 600mA | 600mA | 600mA | 600mA |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 284mOhm Max | 284mOhm Max | 284mOhm Max | 284mOhm Max | 284mOhm Max |
| Q @ Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency - Self Resonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |
| Features | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 0.117" L x 0.117" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.117" L x 0.117" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.117" L x 0.117" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.117" L x 0.117" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.117" L x 0.117" W (3.00mm x 3.00mm) |