    Sumida America Components Inc. CDMPIH58D28NP-681MC
    Part No.:
    CDMPIH58D28NP-681MC
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCDMPIH58D28NP-681MC.pdf
    Inductance:
    680 µH
    Tolerance:
    ±20%
    Current Rating (Amps):
    230 mA
    Current - Saturation (Isat):
    160mA
    DC Resistance (DCR):
    4.4Ohm Max
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C
    Inductance Frequency - Test:
    100 kHz
    Size / Dimension:
    0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.126" (3.20mm)
    Datasheet:
    1. How to order CDMPIH58D28NP-681MC on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CDMPIH58D28NP-681MC price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CDMPIH58D28NP-681MC?
    Series CDMPIH58D28 CDMPIH58D28 CDMPIH58D28 CDMPIH58D28 CDMPIH58D28
    Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active Active Active
    Material - Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
    Inductance 680 µH 680 µH 680 µH 680 µH 680 µH
    Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
    Current Rating (Amps) 230 mA 230 mA 230 mA 230 mA 230 mA
    Current - Saturation (Isat) 160mA 160mA 160mA 160mA 160mA
    Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
    DC Resistance (DCR) 4.4Ohm Max 4.4Ohm Max 4.4Ohm Max 4.4Ohm Max 4.4Ohm Max
    Ratings - - - - -
    Operating Temperature -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C
    Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz
    Features - - - - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
    Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm) 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm) 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm) 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm) 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.126" (3.20mm) 0.126" (3.20mm) 0.126" (3.20mm) 0.126" (3.20mm) 0.126" (3.20mm)