    Sumida America Components Inc. CDMPIH58D28NP-222MC
    Part No.:
    CDMPIH58D28NP-222MC
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCDMPIH58D28NP-222MC.pdf
    Inductance:
    2.2 mH
    Tolerance:
    ±20%
    Current Rating (Amps):
    120 mA
    Current - Saturation (Isat):
    85mA
    DC Resistance (DCR):
    16.5Ohm Max
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C
    Inductance Frequency - Test:
    100 kHz
    Size / Dimension:
    0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.126" (3.20mm)