    Sumida America Components Inc. CDH37D10SLDNP-120MC
    Part No.:
    CDH37D10SLDNP-120MC
    Manufacturer:
    Sumida America Components Inc.
    Category:
    Fixed Inductors
    Package:
    Nonstandard
    Description:
    FIXED IND 12UH 900MA 410.8 MOHM
    Manufacturer:
    Sumida America Components Inc.
    Series:
    CDH37D10/SLD
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Type:
    Material - Core:
    Inductance:
    12 µH
    Tolerance:
    ±20%
    Current Rating (Amps):
    900 mA
    Current - Saturation (Isat):
    660mA
    Shielding:
    Unshielded
    DC Resistance (DCR):
    410.8mOhm Max
    Q @ Freq:
    Frequency - Self Resonant:
    Ratings:
    Operating Temperature:
    Inductance Frequency - Test:
    100 kHz
    Features:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.157" L x 0.146" W (4.00mm x 3.70mm)
    Height - Seated (Max):
    0.047" (1.20mm)
    1. How to order CDH37D10SLDNP-120MC on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CDH37D10SLDNP-120MC price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CDH37D10SLDNP-120MC?
    Series CDH37D10/SLD CDH37D10/SLD CDH37D10/SLD CDH37D10/SLD CDH37D10/SLD
    Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
    Type - - - - -
    Material - Core - - - - -
    Inductance 12 µH 12 µH 12 µH 12 µH 12 µH
    Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
    Current Rating (Amps) 900 mA 900 mA 900 mA 900 mA 900 mA
    Current - Saturation (Isat) 660mA 660mA 660mA 660mA 660mA
    Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
    DC Resistance (DCR) 410.8mOhm Max 410.8mOhm Max 410.8mOhm Max 410.8mOhm Max 410.8mOhm Max
    Q @ Freq - - - - -
    Ratings - - - - -
    Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz
    Features - - - - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
    Size / Dimension 0.157" L x 0.146" W (4.00mm x 3.70mm) 0.157" L x 0.146" W (4.00mm x 3.70mm) 0.157" L x 0.146" W (4.00mm x 3.70mm) 0.157" L x 0.146" W (4.00mm x 3.70mm) 0.157" L x 0.146" W (4.00mm x 3.70mm)
    Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) 0.047" (1.20mm) 0.047" (1.20mm) 0.047" (1.20mm) 0.047" (1.20mm)