EMC26DRYI-S93.pdf
EMC26DRYI-S93.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of EMC26DRYI-S93.
| Image |  |
| Part Number | EMC26DRYI-S734 | EMC26DRYI-S93 | EMC26DRYI | EMC26DRYI-S13 |
| Series | - | - | - | - |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Product Status | Active | Active | Active | Active |
| Gender | Female | Female | Female | Female |
| Number of Positions/Bay/Row | 26 | 26 | 26 | 26 |
| Number of Positions | 52 | 52 | 52 | 52 |
| Card Thickness | 0.093" (2.36mm) | 0.093" (2.36mm) | 0.093" (2.36mm) | 0.093" (2.36mm) |
| Number of Rows | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) | 0.100" (2.54mm) |
| Read Out | Dual | Dual | Dual | Dual |
| Features | - | - | - | - |
| Mounting Type | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Termination | Solder | Solder | Solder | Solder |
| Contact Material | Phosphor Bronze | Phosphor Bronze | Phosphor Bronze | Phosphor Bronze |
| Contact Finish | Gold | Gold | Gold | Gold |
| Contact Type | Full Bellows | Full Bellows | Full Bellows | Full Bellows |
| Color | Blue | Blue | Blue | Blue |
| Operating Temperature | -65°C ~ 125°C | -65°C ~ 125°C | -65°C ~ 125°C | -65°C ~ 125°C |