    STMicroelectronics T810-600G-TR
    Part No.:
    T810-600G-TR
    Package:
    TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDT810-600G-TR.pdf
    Description:
    TRIAC SENS GATE 600V 8A D2PAK
    Package/Case:
    Voltage - Off State:
    600 V
    Current - On State (It (RMS)) (Max):
    8 A
    Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max):
    1.3 V
    Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm):
    80A, 84A
    Current - Gate Trigger (Igt) (Max):
    10 mA
    Current - Hold (Ih) (Max):
    15 mA
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C (TJ)
    Supplier Device Package:
    D2PAK
    Datasheet:
    1. How to order T810-600G-TR on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the T810-600G-TR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of T810-600G-TR?
    Image T810T-8G-TR T810-600G-TR T810-600B-TR T810T-8G T810-800B-TR
    Part Number T810T-8G-TR T810-600G-TR T810-600B-TR T810T-8G T810-800B-TR
    Voltage - Off State 600 V 600 V 600 V 600 V 600 V
    Current - On State (It (RMS)) (Max) 8 A 8 A 8 A 8 A 8 A
    Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3 V 1.3 V 1.3 V 1.3 V 1.3 V
    Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 80A, 84A 80A, 84A 80A, 84A 80A, 84A 80A, 84A
    Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 10 mA 10 mA 10 mA 10 mA 10 mA
    Current - Hold (Ih) (Max) 15 mA 15 mA 15 mA 15 mA 15 mA