    STMicroelectronics RF5L15120CB4
    Part No.:
    RF5L15120CB4
    Manufacturer:
    STMicroelectronics
    Category:
    Single FETs, MOSFETs
    Package:
    LBB
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRF5L15120CB4.pdf
    Description:
    RF MOSFET LDMOS 50V LBB
    Manufacturer:
    STMicroelectronics
    Series:
    Package/Case:
    LBB
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Last Time Buy
    Technology:
    LDMOS
    Configuration:
    Frequency:
    1.5GHz
    Gain:
    20dB
    Voltage - Test:
    50 V
    Current Rating (Amps):
    1µA
    Noise Figure:
    Current - Test:
    100 mA
    Power - Output:
    120W
    Voltage - Rated:
    95 V
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Chassis Mount
    Supplier Device Package:
    Datasheet:
    1. How to order RF5L15120CB4 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RF5L15120CB4 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RF5L15120CB4?
    Image RF5L15120CB4
    Part Number RF5L15120CB4
    Manufacturer STMicroelectronics
    Series -
    Package/Case LBB
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Last Time Buy
    Technology LDMOS
    Configuration -
    Frequency 1.5GHz
    Gain 20dB
    Voltage - Test 50 V
    Current Rating (Amps) 1µA
    Noise Figure -
    Current - Test 100 mA
    Power - Output 120W
    Voltage - Rated 95 V