    STMicroelectronics RF3L05400CB4
    Part No.:
    RF3L05400CB4
    Manufacturer:
    STMicroelectronics
    Category:
    Single FETs, MOSFETs
    Package:
    LBB
    Description:
    RF MOSFET LDMOS LBB
    Manufacturer:
    STMicroelectronics
    Series:
    Package/Case:
    LBB
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Last Time Buy
    Technology:
    LDMOS
    Configuration:
    Frequency:
    30MHz ~ 88MHz
    Gain:
    15dB
    Voltage - Test:
    Current Rating (Amps):
    1µA
    Noise Figure:
    Current - Test:
    Power - Output:
    400W
    Voltage - Rated:
    90 V
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Chassis Mount
    Supplier Device Package:
    1. How to order RF3L05400CB4 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RF3L05400CB4 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RF3L05400CB4?
    Image RF3L05400CB4
    Part Number RF3L05400CB4
    Manufacturer STMicroelectronics
    Series -
    Package/Case LBB
    Packaging Bulk
    Product Status Last Time Buy
    Technology LDMOS
    Configuration -
    Frequency 30MHz ~ 88MHz
    Gain 15dB
    Voltage - Test -
    Current Rating (Amps) 1µA
    Noise Figure -
    Current - Test -
    Power - Output 400W
    Voltage - Rated 90 V