    STMicroelectronics RF2L16180CF2
    Part No.:
    RF2L16180CF2
    Package:
    B2
    Description:
    RF MOSFET LDMOS B2
    Package/Case:
    B2
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Frequency:
    1.3GHz ~ 1.7GHz
    Gain:
    17.5dB
    Power - Output:
    180W
    Voltage - Rated:
    65 V
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    1. How to order RF2L16180CF2 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RF2L16180CF2 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RF2L16180CF2?
    Image RF2L16180CF2
    Part Number RF2L16180CF2
    Manufacturer STMicroelectronics
    Series -
    Package/Case B2
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Technology LDMOS
    Configuration -
    Frequency 1.3GHz ~ 1.7GHz
    Gain 17.5dB
    Current - Test -
    Power - Output 180W
    Voltage - Rated 65 V