    STMicroelectronics RF2L16180CB4
    Part No.:
    RF2L16180CB4
    Package:
    B4E
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDRF2L16180CB4.pdf
    Description:
    RF MOSFET LDMOS 28V B4E
    Package/Case:
    B4E
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Last Time Buy
    Frequency:
    1.6GHz
    Gain:
    14dB
    Voltage - Test:
    28 V
    Current - Test:
    600 mA
    Power - Output:
    180W
    Voltage - Rated:
    65 V
    Mounting Type:
    Chassis Mount
    Supplier Device Package:
    Datasheet:
    1. How to order RF2L16180CB4 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RF2L16180CB4 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RF2L16180CB4?
    Image RF2L16180CB4
    Part Number RF2L16180CB4
    Manufacturer STMicroelectronics
    Series -
    Package/Case B4E
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Last Time Buy
    Technology LDMOS
    Configuration -
    Frequency 1.6GHz
    Gain 14dB
    Voltage - Test 28 V
    Current Rating (Amps) 1µA
    Noise Figure -
    Current - Test 600 mA
    Power - Output 180W
    Voltage - Rated 65 V