    STMicroelectronics RF2L15200CB4
    Part No.:
    RF2L15200CB4
    Manufacturer:
    STMicroelectronics
    Category:
    Single FETs, MOSFETs
    Package:
    LBB
    Description:
    RF MOSFET LDMOS LBB
    Manufacturer:
    STMicroelectronics
    Series:
    Package/Case:
    LBB
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Technology:
    LDMOS
    Configuration:
    Frequency:
    1.5GHz
    Gain:
    17.5dB
    Voltage - Test:
    Current Rating (Amps):
    1µA
    Noise Figure:
    Current - Test:
    Power - Output:
    200W
    Voltage - Rated:
    65 V
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Chassis Mount
    Supplier Device Package:
    1. How to order RF2L15200CB4 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the RF2L15200CB4 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RF2L15200CB4?
    Image RF2L15200CB4
    Part Number RF2L15200CB4
    Manufacturer STMicroelectronics
    Series -
    Package/Case LBB
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Technology LDMOS
    Configuration -
    Frequency 1.5GHz
    Gain 17.5dB
    Voltage - Test -
    Current Rating (Amps) 1µA
    Noise Figure -
    Current - Test -
    Power - Output 200W
    Voltage - Rated 65 V