    STMicroelectronics LDK320ADU33R
    Part No.:
    LDK320ADU33R
    Manufacturer:
    STMicroelectronics
    Category:
    Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
    Package:
    TO-243AA
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDLDK320ADU33R.pdf
    Description:
    IC REG LINEAR 3.3V 200MA SOT89
    Manufacturer:
    STMicroelectronics
    Series:
    Package/Case:
    TO-243AA
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Output Configuration:
    Positive
    Output Type:
    Fixed
    Number of Regulators:
    1
    Voltage - Input (Max):
    18V
    Voltage - Output (Min/Fixed):
    3.3V
    Voltage - Output (Max):
    Voltage Dropout (Max):
    0.35V @ 200mA
    Current - Output:
    200mA
    Current - Quiescent (Iq):
    90 µA
    Current - Supply (Max):
    100 µA
    PSRR:
    88dB ~ 48dB (120Hz ~ 10kHz)
    Control Features:
    Protection Features:
    Over Current, Over Temperature
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C (TJ)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    SOT-89
    Datasheet:
    1. How to order LDK320ADU33R on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the LDK320ADU33R price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of LDK320ADU33R?
    Image LDK320ADU33R
    Part Number LDK320ADU33R
    Manufacturer STMicroelectronics
    Series -
    Package/Case TO-243AA
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Output Configuration Positive
    Output Type Fixed
    Number of Regulators 1
    Voltage - Input (Max) 18V
    Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
    Voltage - Output (Max) -
    Voltage Dropout (Max) 0.35V @ 200mA
    Current - Output 200mA
    Current - Quiescent (Iq) 90 µA
    Current - Supply (Max) 100 µA
    PSRR 88dB ~ 48dB (120Hz ~ 10kHz)
    Control Features -
    Protection Features Over Current, Over Temperature
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)