    SmartMag® CMP7512CSP2N42
    Part No.:
    CMP7512CSP2N42
    Manufacturer:
    SmartMag®
    Category:
    Multi Purpose Magnets
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCMP7512CSP2N42.pdf
    Description:
    MAGNET 0.750"D X 0.125"THICK RND
    Manufacturer:
    SmartMag®
    Series:
    Max-Attach®
    Packaging:
    Bag
    Product Status:
    Active
    Shape:
    Round
    Magnetization:
    Diametric
    Material:
    Neodymium Iron Boron (NdFeB)
    Finish:
    NiCuNi
    Grade:
    N42
    Gauss Strength:
    Size:
    0.750" Dia x 0.125" H (19.05mm x 3.18mm)
    Operating Temperature:
    82.2°C
    Datasheet:
    1. How to order CMP7512CSP2N42 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CMP7512CSP2N42 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CMP7512CSP2N42?
    Image CMP7512CSP2N42
    Part Number CMP7512CSP2N42
    Manufacturer SmartMag®
    Series Max-Attach®
    Packaging Bag
    Product Status Active
    Shape Round
    Magnetization Diametric
    Material Neodymium Iron Boron (NdFeB)
    Finish NiCuNi
    Grade N42
    Gauss Strength -
    Size 0.750" Dia x 0.125" H (19.05mm x 3.18mm)
    Operating Temperature 82.2°C