    SiTime SIT5155AICFK-33VT-16.369000
    Part No.:
    SIT5155AICFK-33VT-16.369000
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSIT5155AICFK-33VT-16.369000.pdf
    Description:
    MEMS OSC VCTCXO 16.3690MHZ
    Type:
    VCTCXO
    Frequency:
    16.369 MHz
    Function:
    Output:
    Clipped Sine Wave
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Absolute Pull Range (APR):
    ±6.25ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)