    SiTime SIT5155AICFK-28VT-26.000000
    Part No.:
    SIT5155AICFK-28VT-26.000000
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSIT5155AICFK-28VT-26.000000.pdf
    Description:
    MEMS OSC VCTCXO 26.0000MHZ
    Frequency:
    26 MHz
    Voltage - Supply:
    2.8V
    Absolute Pull Range (APR):
    ±6.25ppm
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)
    Datasheet:
    1. How to order SIT5155AICFK-28VT-26.000000 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the SIT5155AICFK-28VT-26.000000 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SIT5155AICFK-28VT-26.000000?
    Manufacturer SiTime SiTime SiTime SiTime SiTime
    Package/Case 10-SMD, No Lead 10-SMD, No Lead 10-SMD, No Lead 10-SMD, No Lead 10-SMD, No Lead
    Packaging Strip Strip Strip Strip Strip
    Product Status Active Active Active Active Active
    Base Resonator MEMS MEMS MEMS MEMS MEMS
    Type VCTCXO VCTCXO VCTCXO VCTCXO VCTCXO
    Frequency 26 MHz 26 MHz 26 MHz 26 MHz 26 MHz
    Function - - - - -
    Output Clipped Sine Wave Clipped Sine Wave Clipped Sine Wave Clipped Sine Wave Clipped Sine Wave
    Voltage - Supply 2.8V 2.8V 2.8V 2.8V 2.8V
    Frequency Stability ±500ppb ±500ppb ±500ppb ±500ppb ±500ppb
    Absolute Pull Range (APR) ±6.25ppm ±6.25ppm ±6.25ppm ±6.25ppm ±6.25ppm
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Ratings - - - - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm) 0.031" (0.80mm) 0.031" (0.80mm) 0.031" (0.80mm) 0.031" (0.80mm)