    Signal Transformer SCRH73B-681
    Part No.:
    SCRH73B-681
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSCRH73B-681.pdf
    Description:
    FIXED IND 680UH 190MA 5.73OHM SM
    Series:
    SCRH73B
    Inductance:
    680 µH
    Tolerance:
    ±20%
    Current Rating (Amps):
    190 mA
    Current - Saturation (Isat):
    190mA
    DC Resistance (DCR):
    5.73Ohm Max
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.307" L x 0.307" W (7.80mm x 7.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.138" (3.50mm)