    Signal Transformer SCRH73B-220
    Part No.:
    SCRH73B-220
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSCRH73B-220.pdf
    Description:
    FIXED IND 22UH 1.07A 190MOHM SMD
    Inductance:
    22 µH
    Tolerance:
    ±20%
    Current Rating (Amps):
    1.07 A
    Current - Saturation (Isat):
    1.07A
    DC Resistance (DCR):
    190mOhm Max
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.307" L x 0.307" W (7.80mm x 7.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.138" (3.50mm)