    Signal Transformer SCRH2D18-150
    Part No.:
    SCRH2D18-150
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSCRH2D18-150.pdf
    Description:
    FIXED IND 15UH 920MA 266MOHM SMD
    Series:
    SCRH2D18
    Inductance:
    15 µH
    Tolerance:
    ±30%
    Current Rating (Amps):
    920 mA
    Current - Saturation (Isat):
    340mA
    DC Resistance (DCR):
    266mOhm Max
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    100 kHz
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.079" (2.00mm)
    Datasheet:
    1. How to order SCRH2D18-150 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the SCRH2D18-150 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SCRH2D18-150?
    Image SCRH2D18-100 SCRH2D18-150 SCRH2D18-220 SCRH2D18-2R2 SCRH2D18-330
    Part Number SCRH2D18-100 SCRH2D18-150 SCRH2D18-220 SCRH2D18-2R2 SCRH2D18-330
    Series SCRH2D18 SCRH2D18 SCRH2D18 SCRH2D18 SCRH2D18
    Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active Active Active
    Type - - - - -
    Material - Core - - - - -
    Inductance 15 µH 15 µH 15 µH 15 µH 15 µH
    Tolerance ±30% ±30% ±30% ±30% ±30%
    Current Rating (Amps) 920 mA 920 mA 920 mA 920 mA 920 mA
    Current - Saturation (Isat) 340mA 340mA 340mA 340mA 340mA
    Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
    DC Resistance (DCR) 266mOhm Max 266mOhm Max 266mOhm Max 266mOhm Max 266mOhm Max
    Ratings - - - - -
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz
    Features - - - - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
    Size / Dimension 0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm) 0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm) 0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm) 0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm) 0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm) 0.079" (2.00mm) 0.079" (2.00mm) 0.079" (2.00mm) 0.079" (2.00mm)