    Signal Transformer SCRH103R-330
    Part No.:
    SCRH103R-330
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSCRH103R-330.pdf
    Description:
    FIXED IND 33UH 1.46A 213MOHM SMD
    Inductance:
    33 µH
    Tolerance:
    ±30%
    Current Rating (Amps):
    1.46 A
    Current - Saturation (Isat):
    1.45A
    DC Resistance (DCR):
    213mOhm Max
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    100 kHz
    Size / Dimension:
    0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
    Height - Seated (Max):
    0.122" (3.10mm)