SCRH1035R-270.pdf
SCRH1035R-270.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SCRH1035R-270.
| Material - Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 27 µH | 27 µH | 27 µH | 27 µH | 27 µH |
| Tolerance | ±30% | ±30% | ±30% | ±30% | ±30% |
| Current Rating (Amps) | 1.8 A | 1.8 A | 1.8 A | 1.8 A | 1.8 A |
| Current - Saturation (Isat) | 2A | 2A | 2A | 2A | 2A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 137mOhm Max | 137mOhm Max | 137mOhm Max | 137mOhm Max | 137mOhm Max |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |
| Size / Dimension | 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm) | 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm) | 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm) | 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm) | 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.122" (3.10mm) | 0.122" (3.10mm) | 0.122" (3.10mm) | 0.122" (3.10mm) | 0.122" (3.10mm) |