SCRH1035R-151.pdf
SCRH1035R-151.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SCRH1035R-151.
| Image | |||||
| Part Number | SCRH1035R-100 | SCRH1035R-101 | SCRH1035R-120 | SCRH1035R-121 | SCRH1035R-151 |
| Material - Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 150 µH | 150 µH | 150 µH | 150 µH | 150 µH |
| Tolerance | ±30% | ±30% | ±30% | ±30% | ±30% |
| Current Rating (Amps) | 810 mA | 810 mA | 810 mA | 810 mA | 810 mA |
| Current - Saturation (Isat) | 900mA | 900mA | 900mA | 900mA | 900mA |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 637mOhm Max | 637mOhm Max | 637mOhm Max | 637mOhm Max | 637mOhm Max |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |
| Size / Dimension | 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm) | 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm) | 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm) | 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm) | 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.122" (3.10mm) | 0.122" (3.10mm) | 0.122" (3.10mm) | 0.122" (3.10mm) | 0.122" (3.10mm) |