CLM0C02600.pdf
CLM0C02600.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CLM0C02600.
| Image |  |
| Part Number | CLM0C02600 |
| Manufacturer | Siemens |
| Series | - |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Coil Voltage | 600VAC |
| Contact Form | DPST-NO (2 Form A) |
| Contact Rating (Current) | 30 A |
| Switching Voltage | 600VAC - Max |
| Features | Auxiliary Contacts |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Operating Temperature | - |
| Must Operate Voltage | 510 VAC |