    Seltech TEBM28C10-4B
    Part No.:
    TEBM28C10-4B
    Manufacturer:
    Seltech
    Category:
    Speakers
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDTEBM28C10-4B.pdf
    Description:
    BALANCED MODE RADIATOR 55mm
    Manufacturer:
    Seltech
    Series:
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Active
    Technology:
    Magnetic
    Type:
    General Purpose
    Frequency Range:
    150 Hz ~ 20000 Hz
    Frequency - Self Resonant:
    145Hz
    Impedance:
    4 Ohms
    Efficiency - dBA:
    80.00
    Efficiency - Testing:
    1W/1m
    Efficiency - Type:
    Sensitivity
    Power - Rated:
    10 W
    Power - Max:
    Port Location:
    Top
    Shape:
    Round
    Material - Cone:
    Paper
    Material - Magnet:
    Nd-Fe-B
    Ingress Protection:
    Ratings:
    Termination:
    Size / Dimension:
    2.165" Dia (55.00mm)
    Datasheet:
    1. How to order TEBM28C10-4B on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the TEBM28C10-4B price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TEBM28C10-4B?
    Image TEBM28C10-4B
    Part Number TEBM28C10-4B
    Manufacturer Seltech
    Series -
    Packaging Tray
    Product Status Active
    Technology Magnetic
    Type General Purpose
    Frequency Range 150 Hz ~ 20000 Hz
    Frequency - Self Resonant 145Hz
    Impedance 4 Ohms
    Efficiency - dBA 80.00
    Efficiency - Testing 1W/1m
    Efficiency - Type Sensitivity
    Power - Rated 10 W
    Power - Max -
    Port Location Top
    Shape Round
    Material - Cone Paper
    Material - Magnet Nd-Fe-B
    Ingress Protection -
    Ratings -
    Termination -
    Size / Dimension 2.165" Dia (55.00mm)