    Seltech CC12M095P-2400
    Part No.:
    CC12M095P-2400
    Manufacturer:
    Seltech
    Category:
    Alarms, Buzzers, and Sirens
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCC12M095P-2400.pdf
    Description:
    BUZZER 5V 12MM TH
    Manufacturer:
    Seltech
    Series:
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Driver Circuitry:
    Transducer, Externally Driven
    Input Type:
    Voltage - Rated:
    5 V
    Voltage Range:
    3 ~ 8V
    Frequency:
    2.4kHz
    Technology:
    Operating Mode:
    Continuous
    Duration:
    Sound Pressure Level (SPL):
    85dB @ 5V, 10cm
    Current - Supply:
    30mA
    Port Location:
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Approval Agency:
    Ratings:
    Ingress Protection:
    Mounting Type:
    Through Hole
    Termination:
    PC Pins
    Size / Dimension:
    0.472" Dia (12.00mm)
    Datasheet:
    1. How to order CC12M095P-2400 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the CC12M095P-2400 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CC12M095P-2400?
    Image CC12M095P-2400
    Part Number CC12M095P-2400
    Manufacturer Seltech
    Series -
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Driver Circuitry Transducer, Externally Driven
    Input Type -
    Voltage - Rated 5 V
    Voltage Range 3 ~ 8V
    Frequency 2.4kHz
    Technology -
    Operating Mode Continuous
    Duration -
    Sound Pressure Level (SPL) 85dB @ 5V, 10cm
    Current - Supply 30mA
    Port Location -
    Operating Temperature -20°C ~ 70°C
    Approval Agency -
    Ratings -
    Ingress Protection -
    Mounting Type Through Hole
    Termination PC Pins
    Size / Dimension 0.472" Dia (12.00mm)