    Schneider Electric LC1D38BLS177
    Part No.:
    LC1D38BLS177
    Contactors (Electromechanical)
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDLC1D38BLS177.pdf
    Coil Voltage:
    24VDC
    Contact Form:
    3PST-NO (3 Form A)
    Contact Rating (Current):
    38 A
    Switching Voltage:
    480VAC - Max
    Features:
    Termination Style:
    Screw Terminal
    Must Release Voltage:
    Datasheet:
    1. How to order LC1D38BLS177 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the LC1D38BLS177 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of LC1D38BLS177?
    Image LC1D38BLS177
    Part Number LC1D38BLS177
    Coil Voltage 24VDC
    Contact Form 3PST-NO (3 Form A)
    Contact Rating (Current) 38 A
    Switching Voltage 480VAC - Max