    Schneider Electric ATV320U11M3C
    Part No.:
    ATV320U11M3C
    Manufacturer:
    Schneider Electric
    Category:
    Variable Frequency Drives (VFDs)
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDATV320U11M3C.pdf
    Description:
    ATV320 CP DRIVE IP20 -1.5HP-200/
    Manufacturer:
    Schneider Electric
    Series:
    Altivar
    Packaging:
    Box
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Chassis Mount
    Number of Motors:
    1
    Voltage - Load:
    200 ~ 240V
    Current - Output:
    6.9A
    Wattage - Load:
    1.1 kW
    Voltage - Supply:
    Interface:
    CAN
    Features:
    Operating Temperature:
    -10°C ~ 60°C
    Ingress Protection:
    Approval Agency:
    Datasheet:
    1. How to order ATV320U11M3C on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the ATV320U11M3C price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ATV320U11M3C?
    Image ATV320U11M3C
    Part Number ATV320U11M3C
    Manufacturer Schneider Electric
    Series Altivar
    Packaging Box
    Product Status Active
    Mounting Type Chassis Mount
    Number of Motors 1
    Voltage - Load 200 ~ 240V
    Current - Output 6.9A
    Wattage - Load 1.1 kW
    Voltage - Supply -
    Interface CAN
    Features -
    Operating Temperature -10°C ~ 60°C