    Schaffner EMC Inc. FN2090-20-08
    Part No.:
    FN2090-20-08
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDFN2090-20-08.pdf
    Description:
    LINE FILTER 110V/250VAC 20A CHAS
    Voltage - Rated AC:
    110V, 250V
    Current:
    20 A
    Frequency - Operating:
    DC ~ 400Hz
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 100°C
    Termination Style:
    Threaded Post (M4)
    Inductance:
    2.7mH