    Rohm Semiconductor UMZ18NFHT106
    Part No.:
    UMZ18NFHT106
    Manufacturer:
    Rohm Semiconductor
    Category:
    Zener Diode Arrays
    Package:
    SC-70, SOT-323
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDUMZ18NFHT106.pdf
    Description:
    ZENER ARRAYS FOR TERMINAL PROTEC
    Manufacturer:
    Rohm Semiconductor
    Series:
    Package/Case:
    SC-70, SOT-323
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Configuration:
    1 Pair Common Anode
    Voltage - Zener (Nom) (Vz):
    18 V
    Tolerance:
    ±2.19%
    Power - Max:
    200 mW
    Impedance (Max) (Zzt):
    Current - Reverse Leakage @ Vr:
    100 nA @ 13 V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
    Operating Temperature:
    150°C (TJ)
    Grade:
    Automotive
    Qualification:
    AEC-Q101
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    UMD3
    Datasheet:
    1. How to order UMZ18NFHT106 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the UMZ18NFHT106 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of UMZ18NFHT106?
    Image UMZ18NFHT106
    Part Number UMZ18NFHT106
    Manufacturer Rohm Semiconductor
    Series -
    Package/Case SC-70, SOT-323
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Configuration 1 Pair Common Anode
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 18 V
    Tolerance ±2.19%
    Power - Max 200 mW
    Impedance (Max) (Zzt) -
    Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 13 V
    Operating Temperature 150°C (TJ)