    Renesas Electronics Corporation 83905AMLFT
    Part No.:
    83905AMLFT
    Manufacturer:
    Renesas Electronics Corporation
    Category:
    Clock Buffers, Drivers
    Package:
    16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED83905AMLFT.pdf
    Description:
    IC CLK BUFFER 1:6 100MHZ 16SOIC
    Manufacturer:
    Series:
    Package/Case:
    16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Type:
    Fanout Buffer (Distribution)
    Number of Circuits:
    1
    Ratio - Input:Output:
    1:6
    Differential - Input:Output:
    No/No
    Input:
    Crystal
    Output:
    LVCMOS, LVTTL
    Frequency - Max:
    100 MHz
    Voltage - Supply:
    1.6V ~ 3.465V
    Operating Temperature:
    0°C ~ 70°C
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Grade:
    Qualification:
    Supplier Device Package:
    16-SOIC
    Datasheet:
    1. How to order 83905AMLFT on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 83905AMLFT price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 83905AMLFT?
    Image 83905AMLFT
    Part Number 83905AMLFT
    Manufacturer Renesas Electronics Corporation
    Series -
    Package/Case 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete
    Type Fanout Buffer (Distribution)
    Number of Circuits 1
    Ratio - Input:Output 1:6
    Differential - Input:Output No/No
    Input Crystal
    Output LVCMOS, LVTTL
    Frequency - Max 100 MHz
    Voltage - Supply 1.6V ~ 3.465V
    Operating Temperature 0°C ~ 70°C