    Renesas Electronics Corporation 72V243L6BC
    Part No.:
    72V243L6BC
    Manufacturer:
    Renesas Electronics Corporation
    Category:
    FIFOs Memory
    Package:
    100-LBGA
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED72V243L6BC.pdf
    Description:
    IC FIFO SYNC 4KX9 4NS 100CABGA
    Manufacturer:
    Series:
    72V
    Package/Case:
    100-LBGA
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Obsolete
    Programmable:
    Not Verified
    Memory Size:
    36K (2K x 18)(4K x 9)
    Function:
    Synchronous
    Data Rate:
    166MHz
    Access Time:
    4ns
    Voltage - Supply:
    3.15 V ~ 3.45 V
    Current - Supply (Max):
    35mA
    Bus Directional:
    Uni-Directional
    Expansion Type:
    Depth, Width
    Programmable Flags Support:
    Yes
    Retransmit Capability:
    Yes
    FWFT Support:
    Operating Temperature:
    0°C ~ 70°C
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    100-CABGA (11x11)
    Datasheet:
    1. How to order 72V243L6BC on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 72V243L6BC price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 72V243L6BC?
    Image 72V243L6BC 72V243L6BCG
    Part Number 72V243L6BC 72V243L6BCG
    Manufacturer Renesas Electronics Corporation Renesas Electronics Corporation
    Series 72V 72V
    Package/Case 100-LBGA 100-LBGA
    Packaging Tray Tray
    Product Status Obsolete Obsolete
    Programmable Not Verified Not Verified
    Memory Size 36K (2K x 18)(4K x 9) 36K (2K x 18)(4K x 9)
    Function Synchronous Synchronous
    Data Rate 166MHz 166MHz
    Access Time 4ns 4ns
    Voltage - Supply 3.15 V ~ 3.45 V 3.15 V ~ 3.45 V
    Current - Supply (Max) 35mA 35mA
    Bus Directional Uni-Directional Uni-Directional
    Expansion Type Depth, Width Depth, Width
    Programmable Flags Support Yes Yes
    Retransmit Capability Yes Yes
    FWFT Support Yes Yes
    Operating Temperature 0°C ~ 70°C 0°C ~ 70°C