    Polytron SWB3-24S15
    Part No.:
    SWB3-24S15
    Manufacturer:
    Polytron
    Category:
    DC DC Converters
    Package:
    8-SIP Module, 7 Leads
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSWB3-24S15.pdf
    Description:
    DC DC CONVERTER 15V 3W
    Manufacturer:
    Polytron
    Series:
    SWB3 (3W)
    Package/Case:
    8-SIP Module, 7 Leads
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Active
    Type:
    Isolated Module
    Number of Outputs:
    1
    Voltage - Input (Min):
    9V
    Voltage - Input (Max):
    36V
    Voltage - Output 1:
    15V
    Voltage - Output 2:
    Voltage - Output 3:
    Voltage - Output 4:
    Current - Output (Max):
    200mA
    Power (Watts):
    3 W
    Voltage - Isolation:
    3 kV
    Applications:
    ITE (Commercial)
    Features:
    Remote On/Off
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 100°C (With Derating)
    Efficiency:
    79%
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Through Hole
    Supplier Device Package:
    Control Features:
    Approval Agency:
    Standard Number:
    Datasheet:
    1. How to order SWB3-24S15 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the SWB3-24S15 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SWB3-24S15?
    Image SWB3-24S15
    Part Number SWB3-24S15
    Manufacturer Polytron
    Series SWB3 (3W)
    Package/Case 8-SIP Module, 7 Leads
    Packaging Tray
    Product Status Active
    Type Isolated Module
    Number of Outputs 1
    Voltage - Input (Min) 9V
    Voltage - Input (Max) 36V
    Voltage - Output 1 15V
    Voltage - Output 2 -
    Voltage - Output 3 -
    Voltage - Output 4 -
    Current - Output (Max) 200mA
    Power (Watts) 3 W
    Voltage - Isolation 3 kV
    Applications ITE (Commercial)
    Features Remote On/Off
    Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
    Efficiency 79%