    P-DUKE Technology SDH01-24S15W
    Part No.:
    SDH01-24S15W
    Manufacturer:
    P-DUKE Technology
    Category:
    DC DC Converters
    Package:
    7-DIP Module, 6 Leads
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSDH01-24S15W.pdf
    Description:
    DC DC CONVERTER 15V 1.1W
    Manufacturer:
    P-DUKE Technology
    Series:
    SDH01W (1W)
    Package/Case:
    7-DIP Module, 6 Leads
    Packaging:
    Tube
    Product Status:
    Active
    Type:
    Isolated Module
    Number of Outputs:
    1
    Voltage - Input (Min):
    9V
    Voltage - Input (Max):
    36V
    Voltage - Output 1:
    15V
    Voltage - Output 2:
    Voltage - Output 3:
    Voltage - Output 4:
    Current - Output (Max):
    70mA
    Power (Watts):
    1.1 W
    Voltage - Isolation:
    3 kV
    Applications:
    ITE (Commercial)
    Features:
    Remote On/Off
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C (With Derating)
    Efficiency:
    81%
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Through Hole
    Supplier Device Package:
    Control Features:
    Approval Agency:
    CE
    Standard Number:
    Datasheet:
    1. How to order SDH01-24S15W on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the SDH01-24S15W price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SDH01-24S15W?
    Image SDH01-24S15W SDH01-24S05W SDH01-24S24W SDH01-48D15W
    Part Number SDH01-24S15W SDH01-24S05W SDH01-24S24W SDH01-48D15W
    Manufacturer P-DUKE Technology P-DUKE Technology P-DUKE Technology P-DUKE Technology
    Series SDH01W (1W) SDH01W (1W) SDH01W (1W) SDH01W (1W)
    Packaging Tube Tube Tube Tube
    Product Status Active Active Active Active
    Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
    Number of Outputs 1 1 1 1
    Voltage - Input (Min) 9V 9V 9V 9V
    Voltage - Input (Max) 36V 36V 36V 36V
    Voltage - Output 1 15V 15V 15V 15V
    Voltage - Output 2 - - - -
    Voltage - Output 3 - - - -
    Voltage - Output 4 - - - -
    Current - Output (Max) 70mA 70mA 70mA 70mA
    Power (Watts) 1.1 W 1.1 W 1.1 W 1.1 W
    Voltage - Isolation 3 kV 3 kV 3 kV 3 kV
    Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
    Features Remote On/Off Remote On/Off Remote On/Off Remote On/Off
    Efficiency 81% 81% 81% 81%