    P-DUKE Technology PSR02-12S2P5
    Part No.:
    PSR02-12S2P5
    Manufacturer:
    P-DUKE Technology
    Category:
    DC DC Converters
    Package:
    3-SIP Module
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDPSR02-12S2P5.pdf
    Description:
    DC DC CONVERTER 2.5V 5W
    Manufacturer:
    P-DUKE Technology
    Series:
    PSR02
    Package/Case:
    3-SIP Module
    Packaging:
    Tube
    Type:
    Non-Isolated PoL Module
    Number of Outputs:
    1
    Voltage - Input (Min):
    4.6V
    Voltage - Input (Max):
    36V
    Voltage - Output 1:
    2.5V
    Voltage - Output 2:
    Voltage - Output 3:
    Voltage - Output 4:
    Current - Output (Max):
    2A
    Power (Watts):
    5 W
    Voltage - Isolation:
    Applications:
    ITE (Commercial)
    Features:
    Standby Output
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 100°C (With Derating)
    Efficiency:
    89%