    P-DUKE Technology MAH450US24-Y
    Part No.:
    MAH450US24-Y
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDMAH450US24-Y.pdf
    Description:
    ISOLATED / 450W / VOUT:24
    Series:
    MAH450 (450W)
    Type:
    Open Frame
    Voltage - Input:
    85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
    Voltage - Output 1:
    24V
    Current - Output 1:
    11.4 A
    Power (Watts):
    319W (450W Forced Air)
    Voltage - Isolation:
    4 kV
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
    Features:
    Adjustable Output, PFC, Universal Input
    Size / Dimension:
    5.00" L x 3.00" W x 1.58" H (127.0mm x 76.2mm x 40.0mm)
    Datasheet:
    1. How to order MAH450US24-Y on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the MAH450US24-Y price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MAH450US24-Y?
    Image MAH450US24-Y
    Part Number MAH450US24-Y
    Manufacturer P-DUKE Technology
    Series MAH450 (450W)
    Packaging Box
    Product Status Active
    Type Open Frame
    Number of Outputs 1
    Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
    Voltage - Output 1 24V
    Voltage - Output 6 -
    Current - Output 1 11.4 A
    Current - Output 6 -
    Power (Watts) 319W (450W Forced Air)
    Applications ITE (Commercial), Medical
    Voltage - Isolation 4 kV
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
    Features Adjustable Output, PFC, Universal Input
    Mounting Type Chassis Mount
    Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.58" H (127.0mm x 76.2mm x 40.0mm)