    P-DUKE Technology MAH450US12-Y
    Part No.:
    MAH450US12-Y
    Manufacturer:
    P-DUKE Technology
    Category:
    AC DC Converters
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDMAH450US12-Y.pdf
    Description:
    ISOLATED / 450W / VOUT:12
    Manufacturer:
    P-DUKE Technology
    Series:
    MAH450 (450W)
    Packaging:
    Box
    Product Status:
    Active
    Type:
    Enclosed
    Number of Outputs:
    1
    Voltage - Input:
    85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
    Voltage - Output 1:
    12V
    Voltage - Output 2:
    Voltage - Output 3:
    Voltage - Output 4:
    Voltage - Output 5:
    Voltage - Output 6:
    Current - Output 1:
    20.8 A
    Current - Output 2:
    Current - Output 3:
    Current - Output 4:
    Current - Output 5:
    Current - Output 6:
    Power (Watts):
    250W (450W Forced Air)
    Applications:
    ITE (Commercial), Medical
    Voltage - Isolation:
    4 kV
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
    Features:
    Adjustable Output, Universal Input
    Mounting Type:
    Chassis Mount
    Size / Dimension:
    5.00" L x 3.00" W x 1.58" H (127.0mm x 76.2mm x 40.0mm)
    Datasheet:
    1. How to order MAH450US12-Y on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the MAH450US12-Y price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MAH450US12-Y?
    Image MAH450US12-Y
    Part Number MAH450US12-Y
    Manufacturer P-DUKE Technology
    Series MAH450 (450W)
    Packaging Box
    Product Status Active
    Type Enclosed
    Number of Outputs 1
    Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
    Voltage - Output 1 12V
    Voltage - Output 2 -
    Voltage - Output 3 -
    Voltage - Output 4 -
    Voltage - Output 5 -
    Voltage - Output 6 -
    Current - Output 1 20.8 A
    Current - Output 2 -
    Current - Output 3 -
    Current - Output 4 -
    Current - Output 5 -
    Current - Output 6 -
    Power (Watts) 250W (450W Forced Air)
    Applications ITE (Commercial), Medical
    Voltage - Isolation 4 kV
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
    Features Adjustable Output, Universal Input
    Mounting Type Chassis Mount
    Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.58" H (127.0mm x 76.2mm x 40.0mm)