    P-DUKE Technology LCD30-24S24W
    Part No.:
    LCD30-24S24W
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDLCD30-24S24W.pdf
    Description:
    DC DC CONVERTER 24V 30W
    Series:
    LCD30W (30W)
    Voltage - Input (Min):
    9V
    Voltage - Input (Max):
    36V
    Voltage - Output 1:
    24V
    Current - Output (Max):
    1.25A
    Power (Watts):
    30 W
    Voltage - Isolation:
    1.6 kV
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 100°C (With Derating)
    Efficiency:
    90%
    Datasheet:
    1. How to order LCD30-24S24W on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the LCD30-24S24W price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of LCD30-24S24W?
    Image LCD30-48S24W LCD30-24S24W LCD30-48S05W LCD30-24S15W LCD30-48S12W
    Part Number LCD30-48S24W LCD30-24S24W LCD30-48S05W LCD30-24S15W LCD30-48S12W
    Series LCD30W (30W) LCD30W (30W) LCD30W (30W) LCD30W (30W) LCD30W (30W)
    Number of Outputs 1 1 1 1 1
    Voltage - Input (Min) 9V 9V 9V 9V 9V
    Voltage - Input (Max) 36V 36V 36V 36V 36V
    Voltage - Output 1 24V 24V 24V 24V 24V
    Voltage - Output 4 - - - - -
    Current - Output (Max) 1.25A 1.25A 1.25A 1.25A 1.25A
    Power (Watts) 30 W 30 W 30 W 30 W 30 W
    Voltage - Isolation 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV
    Efficiency 90% 90% 90% 90% 90%