    P-DUKE Technology HSR01-48S3P3
    Part No.:
    HSR01-48S3P3
    Manufacturer:
    P-DUKE Technology
    Category:
    DC DC Converters
    Package:
    3-SIP Module
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDHSR01-48S3P3.pdf
    Description:
    DC DC CONVERTER 3.3V 3.3W
    Manufacturer:
    P-DUKE Technology
    Series:
    HSR01
    Package/Case:
    3-SIP Module
    Packaging:
    Tube
    Product Status:
    Active
    Type:
    Non-Isolated PoL Module
    Number of Outputs:
    1
    Voltage - Input (Min):
    9V
    Voltage - Input (Max):
    72V
    Voltage - Output 1:
    3.3V
    Voltage - Output 2:
    Voltage - Output 3:
    Voltage - Output 4:
    Current - Output (Max):
    1A
    Power (Watts):
    3.3 W
    Voltage - Isolation:
    500 V
    Applications:
    ITE (Commercial)
    Features:
    Remote On/Off
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C (With Derating)
    Efficiency:
    82.5%
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Through Hole
    Supplier Device Package:
    Control Features:
    Approval Agency:
    CE
    Standard Number:
    Datasheet:
    1. How to order HSR01-48S3P3 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the HSR01-48S3P3 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of HSR01-48S3P3?
    Image HSR01-48S09 HSR01-48S12 HSR01-48S3P3 HSR01-48S05
    Part Number HSR01-48S09 HSR01-48S12 HSR01-48S3P3 HSR01-48S05
    Manufacturer P-DUKE Technology P-DUKE Technology P-DUKE Technology P-DUKE Technology
    Series HSR01 HSR01 HSR01 HSR01
    Package/Case 3-SIP Module 3-SIP Module 3-SIP Module 3-SIP Module
    Packaging Tube Tube Tube Tube
    Product Status Active Active Active Active
    Number of Outputs 1 1 1 1
    Voltage - Input (Min) 9V 9V 9V 9V
    Voltage - Input (Max) 72V 72V 72V 72V
    Voltage - Output 1 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
    Voltage - Output 2 - - - -
    Voltage - Output 3 - - - -
    Voltage - Output 4 - - - -
    Current - Output (Max) 1A 1A 1A 1A
    Power (Watts) 3.3 W 3.3 W 3.3 W 3.3 W
    Voltage - Isolation 500 V 500 V 500 V 500 V
    Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
    Features Remote On/Off Remote On/Off Remote On/Off Remote On/Off
    Efficiency 82.5% 82.5% 82.5% 82.5%