    Pasternack PE3W04028-50CM
    Part No.:
    PE3W04028-50CM
    Manufacturer:
    Pasternack
    Category:
    Coaxial Cables (RF)
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDPE3W04028-50CM.pdf
    Description:
    COAX CBL SMA TO TNC
    Manufacturer:
    Pasternack
    Series:
    Packaging:
    Retail Package
    Product Status:
    Active
    Style:
    SMA to TNC
    1st Connector:
    SMA Plug
    1st Contact Gender:
    Male
    1st Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    1st Connector Mounting Feature:
    2nd Connector:
    TNC Plug
    2nd Contact Gender:
    Male
    2nd Connector Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    2nd Connector Mounting Feature:
    Length:
    19.69" (500.00mm)
    Cable Type:
    LMR 195
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Frequency - Max:
    5.8 GHz
    Color:
    Black
    Features:
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Grade:
    Qualification:
    Datasheet:
    1. How to order PE3W04028-50CM on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the PE3W04028-50CM price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of PE3W04028-50CM?
    Image PE3W04028-50CM PE3W04028-12 PE3W04028-36 PE3W04028-200CM PE3W04028-24
    Part Number PE3W04028-50CM PE3W04028-12 PE3W04028-36 PE3W04028-200CM PE3W04028-24
    Manufacturer Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack
    Series - - - - -
    Packaging Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package
    Product Status Active Active Active Active Active
    Style SMA to TNC SMA to TNC SMA to TNC SMA to TNC SMA to TNC
    1st Connector SMA Plug SMA Plug SMA Plug SMA Plug SMA Plug
    1st Contact Gender Male Male Male Male Male
    2nd Connector TNC Plug TNC Plug TNC Plug TNC Plug TNC Plug
    2nd Contact Gender Male Male Male Male Male
    Length 19.69" (500.00mm) 19.69" (500.00mm) 19.69" (500.00mm) 19.69" (500.00mm) 19.69" (500.00mm)
    Cable Type LMR 195 LMR 195 LMR 195 LMR 195 LMR 195
    Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
    Frequency - Max 5.8 GHz 5.8 GHz 5.8 GHz 5.8 GHz 5.8 GHz
    Color Black Black Black Black Black
    Features - - - - -
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C