    Panduit Corp F91EL3NB1SNM016
    Part No.:
    F91EL3NB1SNM016
    Manufacturer:
    Panduit Corp
    Category:
    Fiber Optic Cables
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDF91EL3NB1SNM016.pdf
    Description:
    OS2 1F 1.6MM PC LSZH SC SIMPLEX
    Manufacturer:
    Panduit Corp
    Series:
    Opti-Core®
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    1st Connector:
    LC/APC
    2nd Connector:
    SC
    Cable Diameter:
    0.06" (1.6mm)
    Cable Type:
    Features:
    Fiber Type:
    9/125
    Length - Overall:
    52.5' (16.0m)
    Type:
    Singlemode, OS2
    Ratings:
    Datasheet:
    1. How to order F91EL3NB1SNM016 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the F91EL3NB1SNM016 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of F91EL3NB1SNM016?
    Image F91EL3NB1SNM016
    Part Number F91EL3NB1SNM016
    Manufacturer Panduit Corp
    Series Opti-Core®
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    1st Connector LC/APC
    2nd Connector SC
    Cable Diameter 0.06" (1.6mm)