    Panasonic Electronic Components EEE-TKV681UAM
    Part No.:
    EEE-TKV681UAM
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDEEE-TKV681UAM.pdf
    Description:
    CAP ALUM 680UF 20% 35V SMD
    Series:
    TK
    Capacitance:
    680 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage - Rated:
    35 V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    80mOhm @ 100kHz
    Lifetime @ Temp.:
    2000 Hrs @ 125°C
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C
    Applications:
    General Purpose
    Ripple Current @ Low Frequency:
    825 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency:
    1.1 A @ 100 kHz
    Size / Dimension:
    0.630" Dia (16.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.650" (16.50mm)
    Surface Mount Land Size:
    0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)