    Panasonic Electronic Components XP0650100L
    Part No.:
    XP0650100L
    Category:
    Bipolar Transistor Arrays
    Package:
    6-TSSOP, SC-88, SOT-363
    Description:
    TRANS 2NPN 50V 100MA SMINI6-G1
    Package/Case:
    6-TSSOP, SC-88, SOT-363
    Transistor Type:
    2 NPN (Dual)
    Current - Collector (Ic) (Max):
    100mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
    50V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
    300mV @ 10mA, 100mA
    Current - Collector Cutoff (Max):
    100µA
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
    160 @ 2mA, 10V
    Power - Max:
    150mW
    Frequency - Transition:
    150MHz
    Operating Temperature:
    150°C (TJ)
    Supplier Device Package:
    SMINI6-G1
    1. How to order XP0650100L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the XP0650100L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of XP0650100L?
    Image XP0650100L
    Part Number XP0650100L
    Manufacturer Panasonic Electronic Components
    Series -
    Package/Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete
    Transistor Type 2 NPN (Dual)
    Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 300mV @ 10mA, 100mA
    Current - Collector Cutoff (Max) 100µA
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 160 @ 2mA, 10V
    Power - Max 150mW
    Frequency - Transition 150MHz
    Operating Temperature 150°C (TJ)