    Panasonic Electronic Components XP0411100L
    Part No.:
    XP0411100L
    Category:
    Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
    Package:
    6-TSSOP, SC-88, SOT-363
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDXP0411100L.pdf
    Description:
    TRANS PREBIAS DUAL PNP SMINI6
    Package/Case:
    6-TSSOP, SC-88, SOT-363
    Transistor Type:
    2 PNP - Pre-Biased (Dual)
    Current - Collector (Ic) (Max):
    100mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
    50V
    Resistor - Base (R1):
    10kOhms
    Resistor - Emitter Base (R2):
    10kOhms
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
    35 @ 5mA, 10V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
    250mV @ 300µA, 10mA
    Current - Collector Cutoff (Max):
    500nA
    Frequency - Transition:
    80MHz
    Power - Max:
    150mW
    Supplier Device Package:
    SMINI6-G1
    Datasheet:
    1. How to order XP0411100L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the XP0411100L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of XP0411100L?
    Image XP0411100L
    Part Number XP0411100L
    Manufacturer Panasonic Electronic Components
    Series -
    Package/Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete
    Transistor Type 2 PNP - Pre-Biased (Dual)
    Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
    Resistor - Base (R1) 10kOhms
    Resistor - Emitter Base (R2) 10kOhms
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 35 @ 5mA, 10V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 250mV @ 300µA, 10mA
    Current - Collector Cutoff (Max) 500nA
    Frequency - Transition 80MHz
    Power - Max 150mW